Kvídův blog
Puzzle Brebentík - tvořte s dětmi věty v mateřštině i cizím jazyce
Puzzle Brebentík pomáhají dětem rozvíjet jemnou motoriku a logické uvažování spolu s jazykovými schopnostmi. Báječně se hodí pro procvičování slovní zásoby a tvoření jednoduchých i složitějších vět nejen v mateřštině ale i v cizím jazyce. Kombinace motoriky, obrazu a mluveného slova totiž představuje ten nejlepší mix pro přirozené učení cizího jazyka.
11. 2. 2020 - Kvídovy hry
Jak s dětmi na angličtinu
Letuška, lékař na zahraniční stáži, nebo batůžkář na své první cestě po Evropě. Tušíte, co mají tito lidé společného? Umí cizí jazyky. Snad každý rodič touží po tom, aby je uměl nejen on sám, ale jednou i jeho děti. Věděli jste ale, že není potřeba čekat na pomyslné „až jednou“?
10. 2. 2020 - Kvídovy hry
Jak ochránit děti před nebezpečím digitálních závislostí?
Usínáte a probouzíte se s mobilem v ruce, Facebook kontrolujete dřív, než si vyčistíte zuby, a připojení na internet je pro vás důležitější než cokoliv jiného? Nejste sami. Podle některých studií trpí netolismem, tedy závislostí na virtuálních drogách, více než polovina populace. Jak se s tímto poměrně novým fenoménem poprat? A jak před ním chránit naše děti?
30. 1. 2020 - Kvído radí
Stres, paměť a soustředění. Co dětem pomáhá a co jim naopak škodí?
V článcích o zdraví hraje stres obvykle roli strašáka, který ve své přemíře škodí srdci, mozku, zažívání a vlastně celému tělu. Při správném dávkování je ale geniálním mechanismem, který naše tělo přizpůsobuje nárokům okolí. Jak působí stres na děti? Prospívá jejich paměti, nebo jí spíš škodí?
16. 1. 2020 - Kvído radí
Jak bez obav připravit dítě na školu ještě před zápisem?
Mateřská školka připraví vaše dítě na školu jen zčásti. Je zapotřebí, abyste i vy jako rodiče byli aktivní a dítě všestranně rozvíjeli. Dítě nemusí umět číst, psát a počítat ještě před nástupem do školy, ale je potřeba se mu průběžně věnovat.
7. 1. 2020 - Kvído radí
Dětská obezita není nikdy jenom izolovaným problémem dítěte, říká lékařka
„Je skvělé, že už i lékařská věda vidí, že na obezitě se stejně významným způsobem podílí celá řada faktorů. Například stres, exkomunikace ze společnosti, neschopnost řešit své vnitřní potíže, nedostatek vizí a cílů,“ říká MUDr. Zuzana Šnajdaufová z Oddělení tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Motol.
12. 12. 2019 - Rozhovory